/* یکتا نت */
در حال بارگذاری پشت بوم ...
شهر :

همه شهر ها

مهارت :

محوطه سازی

پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها محمدحسین طباطبایی
نمایش پروفایل
پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها جلیل روشن
نمایش پروفایل
پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها استخر سونا جکوزی نگاه قاسمی
نمایش پروفایل
پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها ‌ طباطبایی
نمایش پروفایل
پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها ‌ مقدم
نمایش پروفایل
پشت بوم | محوطه سازی در همه شهر ها ‌ شهبازی
نمایش پروفایل

محوطه سازی چیست؟


محوطه سازی بخش مهمی از معماری و طراحی ساختمان است که معمولا به معماری منظره نیز معروف است. در بیان ساده تر محوطه سازی (لنداسکیپ) استفاده از عناصر مختلف موجود در یک فضای بخصوص برای شکل گیری محیطی جدید بر اساس طرح‌های مهندسی شده است. 
این مراحل با هدف زیباسازی فضای بیرونی خانه و ایجاد محیطی آرام و دلنشین در محوطه و بالا بردن سطح رابطه انسان و طبیعت انجام می شود. استفاده عناصر مختلف باید در بر اساس دانش طراحی و طبق اصول و قواعد بخصوصی انجام شود تا نتیجه مطلوب و دلپذیری حاصل شود.
 عناصر گفته شده می توانند هر چیزی باشند. گل و گیاه، حوض بزرگ یا کوچک در وسط ویلا، درخت‌های کوتاه یا بلند و... همه این موارد می توانند در اجرای کار محوطه سازی مورد استفاده قرار گیرند.حال شاید در ذهنتان سوال زیر پیش آمده باشد.

چرا محوطه‌سازی مهم است؟ 


بهترین پاسخ این است که محوطه سازی محیط زندگی شما را دلنشین و با روح می کند. چنین محیطی به داشتن روحیه شاداب و حس طراوت شما بسیار کمک خواهد کرد. امروزه زندگی شهری تماما به سمت آپارتمان نشینی رفته است. در آپارتمان نیز فضای سبز کمی را می توان ایجاد کرد. با ساخت محوطه‌های زیبا می‌توان از فرصت دورهمی ها نهایت لذت را برد.
 از طرف دیگر محوطه سازی روی بالا رفتن ارزش ملک نیز تاثیر مستقیم می گذارد. بعلاوه در قسمت شهری نیز می‌تواند به زیباتر شدن شهرها کمک کند. محوطه سازی می تواند با معضلی مانند آلودگی هوا نیز مقابله کند. تصور کنید هر ساختمان یا پشت بام منزلی در خود، فضای سبز مهندسی شده ای (محوطه سازی) را جای داده باشد.

برای چه فضاهایی می توان محوطه سازی کرد؟


 همه گیاهان استفاده شده در فضاسازی، آلودگی را به خود جذب کرده و اکسیژن تازه جایگزین آن می کنند. از این تخصص می توانید در محوطه سازی باغچه، استخر، باغ، ویلا، پشت بام و حتی در حیاط‌های کوچک نیز بهره برد. اگر دوست دارید شما هم فضای خانه یا آپارتمان خود را به شکلی اصولی با گیاهان مختلف و زیبا طراحی کنید، می توانید در سایت "پشت بوم" بهترین طراحان و معماران کشور را در حوزه محوطه سازی پیدا کرده و با آنها برای انجام کار تماس بگیرید.